Maraton

İptal & İade Koşulları


ODTÜ Mezunları Derneği Maraton Çalışma Grubu Güvenlik Politikası, İptal ve İade Koşulları Maraton çalışma grubu, kullanıcılarının maraton.odtumd.org.tr web sitesi üzerinden ilettikleri kişisel bilgilerinin gizliliğine önem vermektedir ve bu kişisel bilgiler Gizlilik ve Güvenlik Politikası ile korunmaktadır.

maraton.odtumd.org.tr bağış yaparken vermeniz gereken kişisel bilgiler (ad soyad, TC kimlik numarası, vergi numarası, adres, telefon numarası, e-posta adresi gibi) kullanıcıyı tanımlamak ve üyelik işlemlerinizi tamamlamak amacıyla toplanmaktadır. Bu web sitesi üzerinde bazı işlemleri yapabilmeniz için bu bilgilerden bazılarını vermeniz zorunlu tutulabilir (TC kimlik numarası gibi).

ODTÜ Mezunları Derneği Maraton Çalışma Grubu, kişisel bilgilerinizi Gizlilik ve Güvenlik Politikası ile belirlenen amaçlar dışında kullanmayacak, üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır.

ODTÜ Mezunları Derneği Maraton Çalışma Grubu, kişisel bilgilerinizin sizin için ne kadar önemli olduğunu bilmektedir. Bu nedenle bu bilgileri gizli tutmayı, bu gizliliğin sağlanması ve kişisel bilgilerinizin izinsiz olarak üçüncü kişilerce elde edilmesini önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve bu konuda gereken özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. ODTÜ M.D Maraton Çalışma Grubu'nun bilgi güvenliği amacıyla aldığı bu önlemlere rağmen maraton.odtumd.org.tr sitesine ve sitenin barındırıldığı sisteme karşı yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi ya da üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, ODTÜ M.D'nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

ODTÜ M.D Maraton Çalışma Grubu, kullanıcılara, kullanıcıların maraton.odtumd.org.tr sitesinin kullanımına ve siteye bağlanırken kullandıkları sisteme ait bilgileri (tarayıcı, IP adresi, işletim sistemi gibi) istatistik çıkarmak ve web deneyiminizi daha da iyileştirmek amacıyla Çerez ya da Cookie adı verilen dosyalar aracılığı ile elde edebilir. Ancak kullanıcılar isterlerse kullandıkları web tarayıcının ayarlarını değiştirerek bu dosyaların kullanımını engelleyebilir ya da ikaz edilmesini sağlayabilirler.

ODTÜ M.D Maraton Çalışma Grubu, maraton.odtumd.org.tr sitesinde bazı reklamlar ve dış web sitelerine bağlantılar bulundurabilir. Bu bağlantılardan açılan web sitelerine vereceğiniz kişisel bilgilerin güvenliğinden ODTÜ M.D sorumlu tutulamaz.

ODTÜ M.D Maraton Çalışma Grubu, bu Gizlilik ve Güvenlik Politikasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Politikada yapılan değişiklikler maraton.odtumd.org.tr web sitesi aracılığı ile kullanıcılara duyurulacaktır.

Hizmet Sözleşmesi

Bağış ödemelerinizi sayfamızı kullanarak kredi kartı ile yapmayı seçebilirsiniz. Bu süreçte kredi kartı bilgileriniz tarafımızdan görülmez ve maraton.odtumd.org.tr sitesi üzerinde kaydedilmez.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde herhangi bir nedenle ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ya da kredi kartının üçüncü kişilerce haksız ve hukuka aykırı kullanımından dolayı ödediğiniz tutarın bankanız tarafından ODTÜ M.D Maraton Burs Hesabı'na ödenmemesi durumunda yaptığınız ödeme geçersiz olacaktır.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması da dahil olmak üzere türlü hukuki risk kullanıcıya ait olacaktır. Kullanıcı, bahsi geçen durumlarda herhangi bir şekilde zarara uğraması halinde ODTÜ M.D'den hiçbir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

İptal ve İade Koşulları

Kredi kartı ile yapılan işlemlerde teknik sorunlardan dolayı oluşan hatalarda iletişim sayfasında belirtilen iletişim kanallarını kullanarak bilgi vermeniz durumunda hata en kısa sürede düzeltilecek, yanlışlıkla fazla ödeme yapılması durumunda tutar kredi kartınıza iade edilecektir. Kredi kartına yapılan iade işlemlerinde tutarın hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir..